Načrtujte povzetek neposrednih izobraževalnih dejavnosti v drugi mlajši skupini. Dramatizacija pravljice "Kolobok"

Dramatizacija pravljice "Kolobok", učitelj Akopyan M.A.

IN mlajša skupina.

Cilj: seznanjanje otrok z gledališko umetnostjo skozi skupne gledališke dejavnosti.

Cilji: naučiti se utelešati načrt v vlogi, se pravočasno odzvati na znak in vstopiti v vlogo; razvijati zmožnost izraznega igranja vloge in razvijati zmožnost improvizacije.

Metode in tehnike:

Pogovor z otroki in starši. Priprava in postavitev odra. Gledališka priredba pravljice. Delo z besediščem pri oblikovanju pravilne dikcije pri izgovorjavi besednih zvez: "rdeča stran", "odhajam", "postavi v skedenj, strgaj na dno soda".

Faze izvedbe:

1.Delo z otroki: branje pravljice "Kolobok", pripovedovanje pravljice, izumljanje novega konca pravljice, namizno gledališče, igranje epizod pravljice "Kolobok"

Delo s starši: Pogovor za prepoznavanje staršev za igranje vlog, iskanje kostumov za pravljico skupaj z učiteljem.

2. Ustvarjalna in raziskovalna stopnja

(neposredno izobraževalne dejavnosti)

Sodelovanje z otroki o sestavljanju konca pravljice "Kolobok" (komunikacija)

Porazdelitev vlog in vaje

Izigravanje različne situacije

3. Učinkovita in praktična faza

Uprizoritev.

Besedilo dramatizacije

(tam so hiša, drevesa, božična drevesa, stari starši, zajček, volk, medved, žemlja in lisica).

Izza vrat pride otrok, oblečen v dedka, s košaro v rokah in nič v njej.

Voditelj (učitelj): Nekoč sta živela dedek in ženska. Nekoč je dedek rekel ženi

Dedek (otrok): Hej, babica, nekaj bi rad jedel, hodil sem po gozdu in nisem dobil ničesar, speci mi kolobok.

Babica (dekle) pogleda iz hiše: ni moke za peko.

Dedek: Babica, ne bodi lena, daj, pojdi, označi dno hleva, postrgaj morda in naberi pest moke.

Voditelj (učitelj): Babici ni ostalo nič, zato je naredila prav to: pometla je hlev, postrgala dno drevesa, pobrala pest moke, zamesila testo in spekla žemljo ter jo položila na okno, da se ohladi.

Kolobok je ležal in ležal, vstal in tekel.

Kolobok: Skoraj so ga posušili v pečici,

In zdaj smo se odločili, da ga pojemo,

tega ne morem več

Pobegnil bom od doma.

In žemlja se je odkotalila.

Potem sta dedek in babica prišla ven in pogledala, a koloboka ni bilo.

Babica (dekle): Dedek, poglej, pobegnil je!

Sploh se ni poslovil od nas!

Dedek (fant): Vse si ti - počakaj in počakaj, sedi in sedi (Dedek je zamahnil z roko in odšel v hišo, babica pa mu je sledila).

Žemljica se kotali in poje pesem:

Žemljica sem, žemljica

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda

Zapustil sem babico

Zapustil sem svojega dedka.

Žemlja se skotali in zajec jo sreča.

Hare (otrok): Kolobok, Kolobok, pojedel te bom.

Kolobok (otrok): Ne jej me, Hare, ampak poslušaj mojo pesem

Jaz sem žemlja, žemlja,

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda,

Zapustil sem svojega dedka

Zapustil sem babico

In tudi jaz te bom zapustil, zajček.

Žemljica je zapela in se kotalila naprej.

Žemlja se zakotali in volk jo sreča.

Volk (otrok v maski volka): Kolobok, Kolobok, pojedel te bom.

Kolobok: Ne pojej me, Wolf, ampak poslušaj mojo pesem

Jaz sem žemlja, žemlja,

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda,

Zapustil sem svojega dedka

Zapustil sem babico

In tudi tebe bom zapustil, volk

Žemlja se zakotali in sreča jo medved.

Medved (otrok v medvedji maski): Kolobok, Kolobok, pojedel te bom.

Kolobok: Ne jej me, medved, ampak poslušaj mojo pesem

Jaz sem žemlja, žemlja,

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda,

Zapustil sem svojega dedka

Zapustil sem babico

In tudi tebe bom zapustil, medved.

Žemljica je zapela in se kotalila naprej

Žemlja se je kotalila in lisica ji je prišla naproti. Videla je žemljo in se razveselila.

Lisica (dekle v maski lisice): Kako rožnato, kako rumeno, kako slastno (boža se po trebuščku).

Kolobok avtorja Všeč mi je bilo, da ga je lisica pohvalila in zapela pesem:

Jaz sem žemlja, žemlja,

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda,

Zapustil sem svojega dedka

Zapustil sem babico

Zajca sem pustil

Zapustil sem volka

Zapustil medveda

In tudi tebe bom zapustil, lisica.

Toda lisica je bila zvita in reče žemlji.

Lisica: Stara sem in gluha, pridi bliže k meni in še enkrat zapoj svojo pesem.

Voditelj (učitelj): Toda žemljica se je izkazala za še bolj zvito, je rekel lisici.

Kolobok: Zapri oči, lisica, in prišel bom k tebi.

Lisica je naredila prav to, zaprla je oči, a žemlje ni bilo več in pobegnila. Lisica je odprla oči, a žemlje ni bilo več.

Tu se pravljica konča.


Dramatizacija pravljice "Kolobok" 2 mlajša skupina št. 2 Cilj: naučiti otroke pripovedovati in igrati pravljico.
Cilji: pri otrocih razviti željo in sposobnost ponavljanja besed in izrazov iz besedila, gojiti zanimanje in ljubezen do pravljic.
Besedilo pesmi "Kolobok" Tatyana Morozova
Po poti, po poti,
Med borovci - skoči in skoči
Zelo zabavno, igrivo
Žemlja se je zvila.
Zapustil je babico
In zapustil je svojega dedka
Izgubil se je, izgubil se je
Navihana štručka!
Refren:
Skok-skok, mala žemljica!
Okusno, rožnato:
Izgleda kot pita

Srečal je medveda
Na poti v gozdu.
Medved je bil zelo jezen
Poteptal je svojo veliko šapo!
Zapustil je babico
In zapustil je svojega dedka
Izgubil se je, izgubil se je
Navihana štručka!
Refren:
Skok-skok, mala žemljica!
Okusno, rožnato:
Izgleda kot pita
Z majhnimi rozinami (2-krat)
Voditelj: Brez ideje, brez zapleta ne bo pravljice.
Iskal sem po vsej državi, a nisem našel ideje.
Nato je priletela sinica in mi dala kuverto.
V njej je opomba: "Pravljica prihaja."
Odprem vrata in odprem okna. (odpre se zaslon)
No, zdaj bom ujel idejo.
Nenadoma se je proti meni skotalila okrogla, bujna, sladka,
Zavpijem: »Počakaj! kam greš Kakšna strašna zver je to?
Si padel z neba? za kaj? Kaj je cilj?
Obrnil se je k meni in odgovoril:
Kolobok: Jaz sem veseli Kolobok, imam rdečo stran.
Gostitelj: Niti grožnja niti naklonjenost mu nista kos.
iz kje si
Kolobok: Iz pravljice! Čas za začetek!
Voditelj:
Živela sta starec in starka.
dedek. Babica, speci nam žemljico.
Babica. Ampak nimamo moke.
dedek. Označiš skedenj, postrgaš spodnji del drevesa in nabereš moko za žemljo.
Vzgojiteljica. Tako je naredila babica, z metlo je pometla hlev, postrgala po dnu drevesa in zajela dve pesti moke. Spekla sem žemljo in jo postavila na okno, da se ohladi. Žemlja je ležala tam, naveličal se je je, skočil je z okna na travo in se odkotalil v gozd. Žemlja se kotali, sreča pa jo zajček (proti žemlji skoči otrok v maski zajca).
Zajec. Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne jej me, zapel ti bom pesem:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
In zapustil te bom!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, le zajec jo je videl. Žemlja se kotali, kotali in proti njej sivi volk(otrok v maski volka). Kolobok, Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne jej me, siva, pesem ti bom zapel:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
Zajca sem pustil
In zapustil te bom, volk!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo volk jo je videl. Žemlja se kotali, kotali, naproti pa prihaja medved (otrok v medvedji maski). Kolobok, Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne pojej me! Zapel ti bom pesem:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
Zajca sem pustil
Zapustil sem volka
In tudi tebe bom zapustil, medved!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo medved jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, proti njej pa lisica (otrok v maski lisice). Kolobok, Kolobok! Igraj se z mano eno uro, zapoj mi pesem, mala žemljica!
Voditelj: Žemljica se je dolgo valjala in se malo naveličala. Zapel je dolgo pesem. Pel je o tem, kako se je rodil, kako je bil oblikovan iz moke. Pel je o svojem starem dedku – medtem ko je lisica poslušala. Pel je o svoji stari babici - dvignila je ušesa višje. Pel je o zajcu in volku, o medvedu in o božičnih drevesih, o gobah in o štorih, o rožah in o grbinah. Začel je peti o vremenu - lisičji nos je bil utrujen. Začel je peti lisici o oblakih - lisjine roke so bile utrujene. Lisičjine noge so utrujene….. živali so slišale pesem (pojavijo se vse živali in otroci)
Začeli so peti ob pesmi in začeli klicati babico in dedka (prikažeta se babica in dedek).
Babica in dedek sta pritekla in zagledala žemljo. Objela sta se, poljubila in ga nato odpeljala domov.
Kolobok:
Pridružite se nam fantje!
Babica:
Pogostil te bom s pito
dedek:
Z vami bomo zapeli pesem.
Pesem
Prehodil kilometre cest, ne da bi se utrudili
Vesela žemljica poje pesem
Zapustil sem dedka, zapustil sem babico
Zapustil sem stare starše.
In onkraj gozda, čez reko, sem te srečal na robu gozda
Patrikejevna lisica, ji je pel pesmice


Lisica mu reče: Ah, oslabela sem postala,
Usedi se bližje na prste, zapoj, vse znova!
Kako je zapustil dedka, kako je zapustil babico
Kot bi zapustil stare starše.
Ne delaj se z mano, lisica, in ne delaj mi oči!
Preden se odpravim na pot, sem prebrala vse pravljice!
In zapustil je dedka in zapustil je babico
In zapustil je stare starše.


Priložene datoteke


Dramatizacija pravljice "Kolobok" 2 mlajša skupina št. 2 Cilj: naučiti otroke pripovedovati in igrati pravljico.
Cilji: pri otrocih razviti željo in sposobnost ponavljanja besed in izrazov iz besedila, gojiti zanimanje in ljubezen do pravljic.
Besedilo pesmi "Kolobok" Tatyana Morozova
Po poti, po poti,
Med borovci - skoči in skoči
Zelo zabavno, igrivo
Žemlja se je zvila.
Zapustil je babico
In zapustil je svojega dedka
Izgubil se je, izgubil se je
Navihana štručka!
Refren:
Skok-skok, mala žemljica!
Okusno, rožnato:
Izgleda kot pita

Srečal je medveda
Na poti v gozdu.
Medved je bil zelo jezen
Poteptal je svojo veliko šapo!
Zapustil je babico
In zapustil je svojega dedka
Izgubil se je, izgubil se je
Navihana štručka!
Refren:
Skok-skok, mala žemljica!
Okusno, rožnato:
Izgleda kot pita
Z majhnimi rozinami (2-krat)
Voditelj: Brez ideje, brez zapleta ne bo pravljice.
Iskal sem po vsej državi, a nisem našel ideje.
Nato je priletela sinica in mi dala kuverto.
V njej je opomba: "Pravljica prihaja."
Odprem vrata in odprem okna. (odpre se zaslon)
No, zdaj bom ujel idejo.
Nenadoma se je proti meni skotalila okrogla, bujna, sladka,
Zavpijem: »Počakaj! kam greš Kakšna strašna zver je to?
Si padel z neba? za kaj? Kaj je cilj?
Obrnil se je k meni in odgovoril:
Kolobok: Jaz sem veseli Kolobok, imam rdečo stran.
Gostitelj: Niti grožnja niti naklonjenost mu nista kos.
iz kje si
Kolobok: Iz pravljice! Čas za začetek!
Voditelj:
Živela sta starec in starka.
dedek. Babica, speci nam žemljico.
Babica. Ampak nimamo moke.
dedek. Označiš skedenj, postrgaš spodnji del drevesa in nabereš moko za žemljo.
Vzgojiteljica. Tako je naredila babica, z metlo je pometla hlev, postrgala po dnu drevesa in zajela dve pesti moke. Spekla sem žemljo in jo postavila na okno, da se ohladi. Žemlja je ležala tam, naveličal se je je, skočil je z okna na travo in se odkotalil v gozd. Žemlja se kotali, sreča pa jo zajček (proti žemlji skoči otrok v maski zajca).
Zajec. Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne jej me, zapel ti bom pesem:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
In zapustil te bom!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, le zajec jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, proti njej pa sivi volk (otrok v volčji maski). Kolobok, Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne jej me, siva, pesem ti bom zapel:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
Zajca sem pustil
In zapustil te bom, volk!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo volk jo je videl. Žemlja se kotali, kotali, naproti pa prihaja medved (otrok v medvedji maski). Kolobok, Kolobok, pojedel te bom!
Kolobok. Ne pojej me! Zapel ti bom pesem:
Žemljica sem, žemljica
Pometal čez hlev,
Opraskal dno soda.
Zapustil sem babico
Zapustil sem svojega dedka
Zajca sem pustil
Zapustil sem volka
In tudi tebe bom zapustil, medved!
Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo medved jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, proti njej pa lisica (otrok v maski lisice). Kolobok, Kolobok! Igraj se z mano eno uro, zapoj mi pesem, mala žemljica!
Voditelj: Žemljica se je dolgo valjala in se malo naveličala. Zapel je dolgo pesem. Pel je o tem, kako se je rodil, kako je bil oblikovan iz moke. Pel je o svojem starem dedku – medtem ko je lisica poslušala. Pel je o svoji stari babici - dvignila je ušesa višje. Pel je o zajcu in volku, o medvedu in o božičnih drevesih, o gobah in o štorih, o rožah in o grbinah. Začel je peti o vremenu - lisičji nos je bil utrujen. Začel je peti lisici o oblakih - lisjine roke so bile utrujene. Lisičjine noge so utrujene….. živali so slišale pesem (pojavijo se vse živali in otroci)
Začeli so peti ob pesmi in začeli klicati babico in dedka (prikažeta se babica in dedek).
Babica in dedek sta pritekla in zagledala žemljo. Objela sta se, poljubila in ga nato odpeljala domov.
Kolobok:
Pridružite se nam fantje!
Babica:
Pogostil te bom s pito
dedek:
Z vami bomo zapeli pesem.
Pesem
Prehodil kilometre cest, ne da bi se utrudili
Vesela žemljica poje pesem
Zapustil sem dedka, zapustil sem babico
Zapustil sem stare starše.
In onkraj gozda, čez reko, sem te srečal na robu gozda
Patrikejevna lisica, ji je pel pesmice


Lisica mu reče: Ah, oslabela sem postala,
Usedi se bližje na prste, zapoj, vse znova!
Kako je zapustil dedka, kako je zapustil babico
Kot bi zapustil stare starše.
Ne delaj se z mano, lisica, in ne delaj mi oči!
Preden se odpravim na pot, sem prebrala vse pravljice!
In zapustil je dedka in zapustil je babico
In zapustil je stare starše.


Priložene datoteke

Integracija izobraževalnih področjih : "Razvoj govora", "Umetniški in estetski razvoj", " Kognitivni razvoj«, »Socialni in komunikacijski razvoj«, »Telesni razvoj«.

Izobraževalno področje "Razvoj govora"

1. Razširite otrokovo razumevanje ruskih ljudskih pravljic.

2. Še naprej uvajati knjižno kulturo, otroško književnost, slušno razumevanje besedil različnih zvrsti otroške književnosti (pravljice).

3. Razvijte koherenten, slovnično pravilen dialoški in monološki govor.

Izobraževalno področje "Umetniški in estetski razvoj"

1. Razviti sposobnost čustvenega dojemanja glasbe.

2. Razviti sposobnost otrok za vživljanje v junake umetniških del.

Izobraževalno področje "Socialni in komunikacijski razvoj"

1. Razvijte otrokovo sposobnost komuniciranja in interakcije z odraslimi in vrstniki.

2. Izboljšajte otrokovo sposobnost govora in delovanja v imenu sprejete vloge, vzpostavite pomenske povezave med liki, s poudarkom na kretnjah, mimiki, gibih glave, okončin in trupa.

Izobraževalno področje "Kognitivni razvoj"

1. Oblikovati primarne ideje otrok o likih v pravljici.

2. Še naprej razvijajte domišljijo in ustvarjalnost pri otrocih.

Izobraževalno področje "telesni razvoj"

1. Razvijajte in bogatite motorične izkušnje otrok

2. Spodbujajte samostojnost in ustvarjalnost pri izvajanju vaj.

Metode in tehnike:

Praktično:(imitacijske vaje za posredovanje značaja junakov v pravljici, dramatizacija pravljice).

Vizualno:(ogled pravljične plošče, knjižne ilustracije, poslušanje glasbe).

Verbalno:(razlaga, pogovor, vprašanja).

Igranje iger:(ustvarjanje igralne situacije, igralno modeliranje pravljične plošče).

Material in oprema: ilustracije za pravljico, klobuki, ki prikazujejo pravljične junake, predvajalnik MP 3 z diskom posnetkov ruskih ljudskih melodij in pesmi, majhne karte s podobami kolobokov, igrače kolobok, čarobni dežnik, skrinja.

Pripravljalna dela: izdelava razglednic s podobo koloboka, plošč. Izbor glasbe, maske pravljičnih junakov, izdelava čarobnega dežnika.

Oblike organiziranja skupnih dejavnosti

Vrste otroških dejavnosti

(vrste vzamemo iz Zveznih državnih izobraževalnih standardov)

Oblike in metode organiziranja skupnih dejavnosti
Igranje Oblika: igra dramatizacije, igra vadba"Dlani"

Metode: igriva, vizualna.

Komunikativen Oblika: dramatizacija pravljice "Kolobok".

Metoda: praktična, verbalna, vizualna.

Kognitivno in raziskovalno Oblika: pogovor po vsebini pravljice

Metode: besedne, vizualne.

Zaznavanje fikcija in folklora Oblika: Pogovor na podlagi pravljice

metoda: pogovor.

Gradnja Oblika: Oblikovanje papirja

Metoda: praktična.

Glasbene dejavnosti Oblike: poslušanje, petje,

gibi ob glasbi, glasbena spremljava.

Metode: verbalne, praktične, vizualne.

Motorna aktivnost Oblika: gibalne vaje

Metode: praktične, verbalne, vizualne.

Logike izobraževalne dejavnosti

Dejavnosti učitelja Dejavnosti učencev Pričakovani rezultati
1 Pozdravljeni fantje. Odgovori otrok na pozdrave. Otroci se bodo naučili pozdravljati.
2 Fantje, imate radi pravljice?

Katere pravljice poznate?

Otroci razmišljajo, se spominjajo pravljic in odgovorijo na vprašanje. Znane pravljice imenujejo: "Repa",

"Teremok", "Piščanec Ryaba".

3 Bi radi zašli v pravljico? S seboj sem prinesel čarobni dežnik, ki nas bo popeljal v pravljico. Hitro vstani pod senčnik. Odgovori otrok.

Pogledajo dežnik in izrazijo presenečenje.

Otroci bodo v odgovor pokazali pozitivno čustveno odzivnost.
4 Dežnik, dežnik, pomagaj nam popeljati nas v pravljico.

(glasbena spremljava), dežnik se zapre

Stojijo pod dežnikom, poslušajo glasbo. Pojavilo se bo zanimanje in čustveno dojemanje glasbe, razvila se bo ustvarjalna domišljija.
5 Kakšna pravljica ni jasno?

Pomagal vam bom fantje

Povedal ti bom pravljico.

Tukaj je čarobna skrinja

On je prijatelj vseh fantov.

Vsi si res želimo

Poglej kaj je tam.

Učitelj povabi otroka, naj pogleda v skrinjo in vzame igračo. Kdo so ti fantje?

Primerno

Pregledajo skrinjo, jo odprejo in pogledajo noter.

Otroci odprejo skrinjo in pokažejo presenečenje in veselje. Vidijo žemljo. In dobijo junaka pravljice - Koloboka.

Na vprašanja bodo pravilno odgovorili.
6 Učitelj daje pritrdilen odgovor: pravilno, Kolobok. Postavlja vprašanja: Kakšen je? Iz katere pravljice? Opazujte dejanja učitelja.

Odgovori otrok.

Otrokov besedni zaklad se bo razvijal in obogatil (rdeč, okrogel, vesel).
7 In še nekaj je v skrinji. Učitelj ustvarja spletke. kdo je to

Kako super si, prepoznal si vse junake pravljice.

Otroci vzamejo maske junakov pravljice "Kolobok".

Glede na maske. Odgovorite na vprašanja.

Znanje o junakih pravljice se bo utrdilo in jih poimenovali (dedek, babica, zajček, top, medved, lisica). Aktivira se besedni zaklad otrok (zvit goljuf, vrh - sivi sod, zajček - pobeg itd.)
9 Učitelj povabi otroke, naj igrajo pravljico in izberejo klobuke in maske junakov.) Izberite pravljičnega junaka in ustrezno kapo masko. Pokazali bodo željo po samostojni izbiri atributov za igralne dejavnosti.
10 Učitelj nastopa kot pripovedovalec Otroška dramatizacija pravljice "Kolobok". Naučili se bodo prenašati osnovna čustva junakov pravljice z mimiko, držo, gestami in gibi. Oblikovana bo sposobnost govorjenja in delovanja v imenu sprejete vloge.
11 Fantje, ste uživali v igranju pravljice?

Otroci stojijo v širokem krogu. Učitelj izvede analizo.

Odgovori otrok. Pri analizi sodelujejo otroci. Vzpostavljen bo stik med otroki in odraslimi.
12 Učitelj predlaga, da sestavite izrezano sliko na podlagi pravljice "Kolobok". Ogledajo si posamezne dele slike in jih poskušajo sestaviti.

Otroci občudujejo svoje delo in delijo svoje vtise o sestavljeni plošči.

Otroci bodo razvijali mišljenje, domišljijo in ustvarjalno dejavnost.
13 Učitelj otrokom podeli spominke in vsakega otroka povabi, naj si izbere kolobok, ki mu je všeč. (Kolobki emotikoni). Otroci gledajo emotikone kolobokov. Sami se odločijo. Pojavili se bodo čustvena odzivnost, veselje in pozitivna naravnanost.
Dramatizacija pravljice "Kolobok" 2 mlajša skupina št. 2

Cilj: naučiti otroke pripovedovati in odigrati pravljico.

Naloge: oblikovati pri otrocih željo in sposobnost ponavljanja besed in izrazov iz besedila, gojiti zanimanje in ljubezen do pravljic.

Besedilo pesmi "Kolobok" Tatyana Morozova

Po poti, po poti,

Med borovci - skoči in skoči

Zelo zabavno, igrivo

Žemlja se je zvila.

Zapustil je babico

In zapustil je svojega dedka

Izgubil se je, izgubil se je

Navihana štručka!

Refren:

Skok-skok, mala žemljica!

Okusno, rožnato:

Izgleda kot pita

Srečal je medveda

Na poti v gozdu.

Medved je bil zelo jezen

Poteptal je svojo veliko šapo!

Zapustil je babico

In zapustil je svojega dedka

Izgubil se je, izgubil se je

Navihana štručka!

Refren:

Skok-skok, mala žemljica!

Okusno, rožnato:

Izgleda kot pita

Z majhnimi rozinami (2x)

Vodilni: Brez ideje, brez zapleta ne bo pravljice.

Iskal sem po vsej državi, a nisem našel ideje.

Nato je priletela sinica in mi dala kuverto.

V njej je opomba: "Pravljica prihaja."

Odprem vrata in odprem okna. (odpre se zaslon)

No, zdaj bom ujel idejo.

Nenadoma se je proti meni skotalila okrogla, bujna, sladka,

Zavpijem: »Počakaj! kam greš Kakšna strašna zver je to?

Si padel z neba? za kaj? Kaj je cilj?

Obrnil se je k meni in odgovoril:

Kolobok: Jaz sem veseli Kolobok, imam rdečo stran.

Vodilni: Niti grožnja niti naklonjenost mu nista kos.

iz kje si

Kolobok: Iz pravljice! Čas za začetek!

Voditelj:

Živela sta starec in starka.

dedek. Babica, speci nam žemljo.

Babica. Ampak nimamo moke.

dedek. Označiš skedenj, postrgaš spodnji del drevesa in nabereš moko za žemljo.

Vzgojiteljica. To je naredila babica, z metlo je pometla skedenj, postrgala po dnu drevesa in zajela dve pesti moke. Spekla sem žemljo in jo postavila na okno, da se ohladi. Žemlja je ležala tam, naveličal se je je, skočil je z okna na travo in se odkotalil v gozd. Žemlja se kotali, sreča pa jo zajček (proti žemlji skoči otrok v maski zajca).

Zajec. Kolobok, pojedel te bom!

Kolobok. Ne jej me, zapel ti bom pesem:

Žemljica sem, žemljica

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda.

Zapustil sem babico

Zapustil sem svojega dedka

In zapustil te bom!

Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, le zajec jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, proti njej pa sivi volk (otrok v volčji maski).

volk

Kolobok. Ne jej me, siva, pesem ti bom zapel:

Žemljica sem, žemljica

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda.

Zapustil sem babico

Zapustil sem svojega dedka

Zajca sem pustil

In zapustil te bom, volk!

Vzgojiteljica . In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo volk jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, naproti pa pride medved (otrok v medvedji maski).

Medved . Kolobok, Kolobok, pojedel te bom!

Kolobok . Ne pojej me! Zapel ti bom pesem:

Žemljica sem, žemljica

Pometal čez hlev,

Opraskal dno soda.

Zapustil sem babico

Zapustil sem svojega dedka

Zajca sem pustil

Zapustil sem volka

In tudi tebe bom zapustil, medved!

Vzgojiteljica. In žemlja se je skotalila naprej po cesti, samo medved jo je videl. Žemlja se kotali in kotali, proti njej pa lisica (otrok v maski lisice).

Lisica. Kolobok, Kolobok! Igraj se z mano eno uro, zapoj mi pesem, mala žemljica!

Voditelj:

Žemlja se je dolgo valjala in se malo naveličala. Zapel je dolgo pesem. Pel je o tem, kako se je rodil, kako je bil oblikovan iz moke. Pel je o svojem starem dedku – medtem ko je lisica poslušala. Pel je o svoji stari babici - dvignila je ušesa višje. Pel je o zajcu in volku, o medvedu in o božičnih drevesih, o gobah in o štorih, o rožah in o grbinah. Začel je peti o vremenu - lisičji nos je bil utrujen. Začel je peti lisici o oblakih - lisjine roke so bile utrujene. Lisičjine noge so utrujene….. živali so slišale pesem (pojavijo se vse živali in otroci)

Začeli so peti ob pesmi in začeli klicati babico in dedka (prikažeta se babica in dedek).

Babica in dedek sta pritekla in zagledala žemljo. Objela sta se, poljubila in ga nato odpeljala domov.

Kolobok:

Pridružite se nam fantje!

Babica:

Pogostil te bom s pito

dedek:

Z vami bomo zapeli pesem.

Pesem

Prehodil kilometre cest, ne da bi se utrudili

Vesela žemljica poje pesem

Zapustil sem dedka, zapustil sem babico

Zapustil sem stare starše.

In onkraj gozda, čez reko, sem te srečal na robu gozda

Patrikejevna lisica, ji je pel pesmice

Lisica mu reče: Ah, oslabela sem postala,

Usedi se bližje na prste, zapoj, vse znova!

Kako je zapustil dedka, kako je zapustil babico

Kot bi zapustil stare starše.

Ne delaj se z mano, lisica, in ne delaj mi oči!

Preden se odpravim na pot, sem prebrala vse pravljice!

In zapustil je dedka in zapustil je babico

In zapustil je stare starše.