Nodarbības kopsavilkums, izstrādājot putnu barotavas tēmu. Vidējās grupas dizaina nodarbības kopsavilkums “Laiks taisīt barotavu un atvērt putnu ēdnīcu! Pedagogs: Puiši, lūdzu, paskatieties uz ekrānu

Mērķis: Attīstīt spēju izveidot putnu barotavu no LEGO komplekta, pamatojoties uz diagrammu.

Uzdevumi :

Veidot bērnos vispārinātus priekšstatus un zināšanas par ziemojošiem putniem;

Turpināt mācīties, kā konstrukcijā apvienot detaļas pēc formas un krāsas, noteikt detaļu telpisko izvietojumu;

Mācīties uzturēt pareizu stāju nodarbības laikā;

Nostipriniet savas prasmesdizains saskaņā ar shēmu;

Attīstīt spēju strādāt kopā, netraucējot vienam otram.

Priekšdarbi:

Ilustrāciju pārbaude;

Grāmatu un stāstu lasīšana;

Mīklu veidošana;

Novērojumi;

Sarunas;

Putnu zīmēšana, aplikācija, modelēšana.

Aprīkojums:

LEGO - konstruktors, prezentācija “Putnu barotavas”, barotavu diagrammas, ziemojošo putnu ilustrācijas.

Plānotais rezultāts:

Attīstīta iespēja pēc shēmas izveidot putnu barotavu no LEGO komplekta; bērniem ir izveidojušies vispārināti priekšstati un zināšanas par ziemojošiem putniem; bērni mācījās konstrukcijā apvienot detaļas pēc formas un krāsas; noteikt daļu telpisko izvietojumu; bērni mācījās uzturēt pareizu stāju; prasmes ir nostiprinātasdizains saskaņā ar shēmu; iemācījās strādāt kopā, netraucējot viens otram.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja : Puiši, lūdzu, paskatieties uz ekrānu. ko tu redzi?

Bērni : Bērnu atbildes. (Zīle, zvirbulis, vārna utt.).

Audzinātāja : Pareizi, bet kā var saukt šos putnus vienā vārdā?

Bērni : Bērnu atbildes. (Ziemojošie putni).

Audzinātāja : Protams, tie ir ziemojoši putni, labi darīts. Kā jūs domājat, kur un kā putni iegūst barību, iestājoties ziemai?

Bērni: Bērnu atbildes.

Audzinātāja : Kā jūs domājat, kas putniem ir sliktāks par aukstumu vai badu?

Bērni: Bērnu atbildes.

Audzinātāja : Tieši tā puiši! Vissliktākais putniem ir BADS ziemā. Vai mēs ar jums varam kaut kā palīdzēt mūsu mazajiem draugiem?

Bērni: Bērnu atbildes.

Audzinātāja : Noteikti! Izgatavosim barotavas. Un man ir šī barotava.

(Skolotājs rāda bērniem barotavu, kas izgatavota no LEGO konstruēšanas komplektiem.)

Audzinātāja : Tagad es jums pastāstīšu un parādīšu, kādus padevējus varat izgatavot no LEGO celtniecības komplektiem.

Prezentācijas “Putnu barotavas” demonstrēšana.

Fiziskās audzināšanas minūte. Pirkstu vingrošana.

Izgatavojām padevēju.

Atvērām ēdnīcu.

Zvirbulis, bullfinks - kaimiņš,

Šīs būs tavas ziemas pusdienas!

Apmeklējiet nedēļas pirmajā dienā

Divas zīles ir ielidojušas,

Un otrdien - vērši,

Gaišāks par rīta ausmu!

Trešdien bija trīs vārnas

Mēs viņus negaidījām pusdienās.

Un ceturtdien no visas pasaules -

Desmit mantkārīgi zvirbuļi

Piektdien mūsu ēdamistabā

Balodis baudīja putru.

Un sestdien par pīrāgu

Ieradās septiņi četrdesmit

Audzinātāja : - Un tagad iesaku uzminēt mīklas par ziemojošiem putniem, un mēs pieliksim pie barotavas bildes ar atbildēm.

Es ķeru bugs visu dienu

Es ēdu kukaiņus un tārpus.

Es neaizbraucu uz ziemu,

Es dzīvoju zem dzegas.

Atzīmē-čivināt! Neesiet kautrīgi!

Esmu pieredzējis... (Zvirbulis)

Pļāpāju kopš rīta:

Ejam! Ejam!

Cik pulkstenis? tāds apgrūtinājums visiem,

Kad tas saplaisā. (Varne)

Krāsa ir pelēcīga,

Ieradums - zagšana,

Aizsmacis kliedzējs -

Slavens cilvēks.

Kas viņa ir?.. (Vārna)

Kurš tur lēkā un čaukst?

Vai tas ar knābi izķidā priežu čiekurus?

Forši! Forši! Forši!” dzied ar svilpi. (Crossbill)

Ziemeļu viesi

Pīlādžu ogas knābā,

Tik eleganti un spilgti.

Uz galvām ir pušķi. (Vakspārni)

Uzminiet, kāds putns

Viņš baidās no baltas gaismas.

Tamborēts knābis,

Sivēnu acis,

Ausaina galva. Tas ir (Pūce).

Mugura ir zaļgana,

Vēders ir dzeltenīgs,

Maza melna cepurīte

Un šalles strēmeli. (Zīle)

Kas valkā spilgti sarkanu bereti,

Melnā satīna jakā?

Viņš uz mani neskatās

Viss klauvē, klauvē, klauvē. (Dzenis)

Blackwing,

Sarkanā krūtis

Un ziemā tas atradīs patvērumu:

Viņš nebaidās no saaukstēšanās -

Pirmais sniegs ir klāt! (Bulsis)

Es esmu vienīgais putns, jāatzīst,

Karstumā, sals un sniegputenī

Pārvietojieties gar stumbru

Es to varu izdarīt ar nolaistu galvu. (riekstkoks)

Audzinātāja : Labi darīts. Paskatieties, cik daudz putnu pulcējās uz mūsu barotavu. Tagad sāksim gatavot mūsu barotavas.

Pedagogs: Tagad apsēdīsimies pa pāriem.

Bērni sēž pa pāriem, katram pārim tiek izdalīts LEGO komplekts un barotavas diagrammas. Bērni sāk gatavot barotavas.

Audzinātāja : Puiši, paskatieties, kādas brīnišķīgas barotavas esam uztaisījuši! Jūs visi paveicāt ļoti labu darbu. Varat arī mudināt vecākus mājās izgatavot barotavas un pakārt tās savā pagalmā.

Audzinātāja. Izgatavosim putnu barotavu. Šim nolūkam mums būs nepieciešami šādi priekšmeti (rāda): tukšas piena kastes, 5 litri plastmasas pudele. Mums ir jāizveido tajos logi, kuros putni ieskatīsies, lai knābātu graudus. Tāpat maisos jāizveido caurumi, caur kuriem tiks izvilktas virves, kas nepieciešamas, lai pakarinātos padevējus kokos.

Skolotājs no pieejamajiem materiāliem izgatavo barotavas. Bērni palīdz skolotājam: zīmējiet apļus ar zīmuli, atzīmējot logus, salieciet nogrieztās daļas, turiet auklas, izveriet tās caur caurumiem, izmetiet atkritumus.


Fiziskās audzināšanas minūte

Audzinātāja. Puiši, šodien mēs spēlēsim šādi. Jūs būsiet mazi zvirbuļi, un es būšu jūsu zvirbuļu māte. (Skolotājs uzliek zvirbuļa masku.)

Zvirbuļmāte Mēs sākam šodien

Zvana saviem bērniem: Mēs mācāmies lidot.

“Nāciet pie manis, mani mazie zvirbuļi, ātri stāviet aplī

Lidojiet ātri! Un mēs sāksim."

Veidošanās aplī. Staigāšana pa apli ar raksturīgām roku kustībām- "vēstošie spārni" “Zvirbuļa māte” rāda kustības un pēc tam attālinās, lai “pieskatītu bērnus”. Kamēr “zvirbulis” skatās, bērni iet pa apli.

Audzinātāja. Zvirbulis aizmiga, un tas ir viss, kas zvirbuļiem vajadzīgs. Viņi izpleta spārnus un aizlidoja uz visām pusēm. Zvirbuļi lido pa visu zāli. (Skrien visos virzienos.)

"Zvirbulis" pamostas:

"Cik, čivināt, čivināt, kas tas par troksni? Kāda veida kliedziens? Steidzies stāvi aplī un mācies lidot no jauna!” Bērni stāv aplī, un spēle tiek atkārtota. Skolotājs atkal izliekas, ka aizmieg, bērni izklīst uz visām pusēm, tad “zvirbulis” pamostas.

"Es aizmigu tikai uz minūti,

Zvirbuļi sanāca riktīgi nerātni.

No šī brīža es jūs stingri uzraudzīšu,

Lai jūs izaugtu par paklausīgiem zvirbuļiem.

Graudu salīdzinājums.

Audzinātāja. Tagad mūsu barotavas ir gatavas. Tagad tajos jāielej graudi. Apskatīsim, kādus graudu putnus visvairāk patīk knābāt. Man kastēs ir dažādi graudi: prosa (vai prosa), zirņi, saulespuķu sēklas, griķi. (Aicina bērnus pieskarties graudiem.) Kuri graudi ir mazākie? Kuras ir lielākās? Parādi man. (Bērni izpilda uzdevumu.) Mūsu bērnudārzs vietnē mēs varam satikt šos putnus. (Piestiprina flaneļgrāfam zvirbuļa, zīlītes, vārnas, varenes figūras.) Rādīt un nosaukt lielie putni. (Bērni izpilda uzdevumu.) Parādiet un nosauciet mazos putnus. (Bērni izpilda uzdevumu.) Kādus graudus, jūsuprāt, zvirbuļi un zīlītes labprāt knābīs? (Mazie.) Un kurš dabūs zirņus un sēklas? (Varna un vārna.)

4. Didaktiskā spēle "Kas ir maisā?"

Vienā maisā ber prosu, otrajā – zirņus.

Skolotāja aicina bērnus ar tausti noteikt, kādus graudus ieber maisā: zirņus vai prosu.

Atspulgs.

Audzinātāja. Tagad iebērsim graudus savās barotavās. (Bērni izpilda uzdevumu.) Un tagad barotavas ir jākarina kokos, lai putni varētu garšīgi papusdienot. Tā viņi ar mūsu palīdzību varēs pārdzīvot ziemu.

Pabarojiet putnus ziemā!

Lai tas nāk no visas malas

Viņi plūdīs pie jums kā mājās,

Ganāmpulki uz lieveņa.


ZIEMAS PRIEKTI VECĀKIEM UN BĒRNIEM. BILDES “ZIEMAS PRIEKRI” IZPĒTE

Bērnu aktivitāšu veidi: spēles, komunikatīvā, kognitīvā izpēte, produktīvā, fantastikas uztvere.

Mērķi: precizēt idejas par ziemas spēles, iemācīties aplūkot sižeta attēlu, atbildēt uz jautājumiem par attēlu, reproducēt konkrētas darbības ar kustībām, pavadot tās ar runu; attīstīt dzirdes uztveri, prasmes korelēt vizuālos attēlus ar dzirdes; aktivizējiet vārdnīcu par tēmu “Ziema”.

Plānotie rezultāti: ar interesi klausās skolotājas stāstījumu par ziemu, ir aktīvs, izpildot vienkāršas deju kustības pēc T. Lomovas mūzikas “Sniegpārsliņas”, piedalās didaktiskā spēle“Izrāde un vārds” pēc pieaugušā lūguma var pastāstīt par stāstā attēloto “Ziemas prieka” attēlu.

Materiāli un aprīkojums: priekšmeta bilde “Ziemas prieki”, mazi vates gabaliņi, sniegpārsliņas, sniegavīra, kamanu, ziemas cepure, šalle attēli.

Organizatoriskais brīdis.

Skolotāja aizved bērnus pie loga un nolasa dzejoli.

Audzinātāja. Izcirtumā, pļavā klusi krīt sniega pika; Sniegpārslas nosēdās - baltas pūkas.

Paskaties ārā pa logu. Vai ārā ir sniegpārslas - baltas pūkas? (Bērni atbild.)

Kopsavilkums par nodarbību organizēšanu un norisi kognitīvā attīstība otrajā jaunākā grupa. Tēma: "Putnu barotava"
Programmas saturs:
-Iepazīstināt bērnus ar dabas parādībām.
-Attīstīt interesi par putniem, atpazīt tos pēc izskata.
-Nostipriniet jēdzienus "daudzi" un "viens".
-Vingrot bērnus konstruēt no Cuisenaire nūjām.
- Attīstīt novērošanu un uzmanību.
-Izkopt gādīgu attieksmi pret putniem, vēlmi tos barot ziemā.
Priekšdarbi:
- ikdienas putnu vērošana pie barotavas ejot
Materiāls:
- putnu attēli
- papīra sniegpārsla
- ūdens pile
- Cuisenaire stieņi
Materiāls:
Tu esi ziema-ziema,
Tu atnāci ar salu.
Balts pūkains sniegs
Griešanās gaisā.
Un zeme ir klusa
Nokrīt apgulties.
- Puiši, sniegpārslas ir atnākušas pie mums ciemos. Viņi sveicina bērnus.
Bērni skatās uz sniegpārslām.
-Cik staru tai ir? (daudzi)
-Cik sniegpārslu? (trīs)
-Nez, kāpēc viņi ieradās pie mums? (ziema ir pienākusi)
Sniegpārsla stāsta savu stāstu: “Es dzīvoju augstu debesīs. Tur ir auksti un vientuļi, es bieži skatos uz zemi, uz cilvēkiem. Viņi ir tik laipni un draudzīgi, un es gribēju būt kopā ar viņiem vismaz vienu mirkli. Pūta auksts vējš, un es lidoju pie tevis.
Bērni kopā ar skolotāju izliekas par sniegpārslām: griežas, "lido".
-Puiši. Sniegpārslas pārklāja visu zemi ar sniegu, tas kļuva tik skaists un balts, bet putni kļuva auksti un izsalkuši, viņiem bija grūti atrast pārtiku zem sniega.
Atcerieties, kādus putnus mēs redzējām pie mūsu barotavām?
-Paskaties uz šo putnu - es rādu zvirbuli
-Kas ir zvirbulim? (galva, knābis, acis, spārni, aste, kājas).
-Kādā krāsā ir viņa spalvas?
-Ko dara zvirbulis? – Viņš knābj graudus un drupatas.
-Kā viņš uzvedas pie barotavas?
Zvirbulis ir drosmīgs, veikls, ātri uzlido un aizlido.
-Klausies, es nolasīšu dzejoli par viņu.
Esmu dzīvespriecīgs zvirbulis
Pelēks mazais zaglis.
Esmu neuzmanīgs un runīgs, un kautrīgs, priekšnieks, priekšnieks.
Puķes man kalpo par barību,
Drupatas man kalpo kā ēdiens,
Esmu viltīga un rotaļīga, izklaidīga. Čiv, čiv!
Manas dienas ir smagas ziemā,
-Tur nav ne drupatas, ne blaktis,
Tas ir tad, kad es klusēju, knapi dzīvs, čiv, čiv.
-Kā kliedz mazais zvirbulēns? (čiv, čiv)
-Tāpēc mēs barojam zvirbuļus ziemā, mums viņus ir žēl. Lūk, kā zvirbulis sūdzas: "Manas dienas ziemā ir smagas, nav ne kripatiņas, ne blaktis."
Skolotāja rāda zīli. Pārskatīšana notiek tāpat. Lasa A. Barto dzejoli "Zīle".
Veiklā zīlīte lēkā,
Viņa nevar mierīgi nosēdēt
Lēc - lec, lec - lec,
Apgriezās kā krikets
Es apsēdos uz minūti,
Viņa ar knābi saskrāpēja krūtis,
Un no ceļa līdz žogam,
Tiri - tiri, ēna - ēna - ēna.
Skolotājs parāda vēršu. Pārskatīšana notiek tāpat. Lasa dzejoli.
Dārzā, kur dziedāja žubītes
Šodien paskaties -
Kā rozā āboli
Uz zariem ir vērši.
-Labi darīts! Viņi atcerējās visus putnus un stāstīja par tiem. Spēlēsim. Jūs visi būsiet putni. Es teikšu vārdus, un, kad jūs sakāt "jā", jūs lidosit uz mājām. Putni sēž, knābā un lido prom.
Uz loga sēdēja putns:
Palieciet pie mums kādu laiku.
Sēdies, nelido prom.
Putns aizlidoja - ak!
- Cik labi putni! Un tagad jūs, puiši, atkal, apsēdieties, nomierinieties. Paskaties, kas ir tavās aploksnēs? No daļām jāsaliek vesels putns un jāpasaka, kāds putns tev ir.
Lasa R. Buhareva dzejoli “Padevējs”
Lēnām, lēnām krīt sniegs.
Cilvēks klusi staigā pa sniegu
Cepurē un kažokā,
Viņš nes aiz muguras sarkanas ragavas.
Putnu barotava ragavās kļūst dzeltena:
Ķēniņiem, vēršiem un zīlēm.
Sniegs krīt, krīt, krīt
Lai tev veicas, cilvēk!
Tāpēc tagad mēs ar jums iesim pastaigāties un barosim putnus ar drupačām un sēklu graudiem.

Nodarbību piezīmes par papīra konstrukciju.

Tēma: "Padevējs".

Mērķis: Māciet bērniem izveidot papīra padevēju. Nostiprināt spēju strādāt ar šķērēm un papīru. Attīstīt radošumu.

Metodiskās metodes:Saruna par jautājumiem, albuma “Ziemojošie putni” apskate.

Aprīkojums: Albums, papīrs, šķēres, līme.

Nodarbības gaita:

1.Organizācijas moments.

  1. Saruna ar bērniem par jautājumiem.
  • Kāds tagad ir gada laiks?
  • Tieši tā ziema. Iestājoties aukstam laikam, daudzi putni lido uz dienvidiem.

Putnus, kas paliek ziemai, sauc par ziemotājiem. Kādus ziemojošos putnus jūs zināt?

  • Zīle, vērša, zvirbulis, rausis, vārna, dzenis.

Skolotāja rāda albumu “Ziemojošie putni”, lai nostiprinātu bērnu zināšanas par ziemojošiem putniem. Skolotāja rāda bērniem sižeta gleznu sēriju “Putni pie barotavas”.

  • Pareizi. Putniem ziemā ir grūti. Lai gan to blīvās spalvas tos pasargā no stipra aukstuma, viņi bieži ir ļoti izsalkuši. Tāpēc putni ziemā ir jābaro. Lai to izdarītu, cilvēki pakarina padeves uz kokiem un ielej tajās barību.
  • Šodien jūs, puiši, mēs izgatavosim putnu barotavas.
  1. Skolotājas skaidrojums un demonstrējums barotavas izgatavošanā.

Skolotājs parāda gatavo barotavu un izskaidro bērniem, kā tā tiek izmantota.

Bērni rūpīgi pārbauda amatu. Skolotājs palīdz noteikt dibena formu (kvadrātveida) un sānu formu (taisnstūrveida). Pēc tam viņš pievērš bērnu uzmanību kvadrātam ar iegriezumiem (izgatavotiem iepriekš). Viņš to saloka tā, lai veidojas kastīte – tā būs mūsu barotava. Viņš lūdz bērnus noskatīties, kad viņš lēnām atloka kastīti, kur uz raksta ir apakša un kur sāni. (Raksts ir piesprausts pie tāfeles.) Palūdziet bērniem uz parauga atrast padeves apakšu. Bērns tiek izsaukts pie tāfeles un parāda dibenu. Pēc tam skolotājs apakšā pielīmē krāsainu kvadrātu. Cits bērns parāda padeves malas, un skolotājs seko viņam, uzlīmējot uz tiem citas krāsas taisnstūrus. Viņš skaidro, ka atlikušie baltie kvadrātiņi nepieciešami, lai no raksta salīmētu kopā padevēju.

Demonstrējot darbības, skolotājs vērš bērnu uzmanību uz to, ka griezumi jāveic tieši pa līniju, paskaidro un parāda, kā uzklāt līmi - tikai ārējos kvadrātus.

4. Fiziskie vingrinājumi "BUNFINCHERS". Darbs pie runas tempa un ritma, runas saskaņošana ar kustību.

5.Uzdevuma izpilde bērniem.

6.Bērnu darbu analīze.

Jauna ēdamistaba

Izgatavojām padevēju

Atvērām ēdnīcu.

Zvirbulis, vēršu kaimiņš,

Ziemā jums būs pusdienas.

Apmeklējiet nedēļas pirmajā dienā

Zīlīte aizlidoja pie mums.

Un otrdien, paskaties,

Vēršļi ir ieradušies.

Trešdien bija trīs vārnas

Mēs viņus negaidījām pusdienās.

Un ceturtdien no visas pasaules -

Mantkārīgo zvirbuļu bars.

Piektdien mūsu ēdamistabā

Balodis baudīja putru.

Un sestdien par pīrāgu

Ielidoja septiņi četrdesmit.

Svētdien, svētdien

Pie mums ir ieradies pavasara ciemiņš -

Strazds ceļotājs...

Ar to dziesma beidzas.

7.Nodarbības rezultāts.


Tatjana Šagajeva
Nodarbības kopsavilkums par “Putnu barotavas” projektēšanu

Mērķi: veicināt dizainu, audzināt vēlmi rūpēties par putniem; iemācīties atšķirt objektus pēc izmēra, iemācīties veidot apli, sekot skolotāja kustībām.

Materiāli un aprīkojums: dažādi veidi graudi (prosa, sēklas utt.) kastēs, 5 litru pudele, tukšas piena pakas, zīmulis, šķēres, īlens, 2 maisiņi, putnu figūriņas (zvirbulis, zīle, vārna, varene).

Nodarbības gaita

Org. brīdis.

Bērni vēro putnus no loga.

Skolotāja stāsta par putnu dzīvi ziemā - Par putniem ziemā ir jārūpējas: jābaro, neapvaino.

Galvenā daļa. Būvniecība.

Pedagogs: Izgatavosim barotavu no piena kastītes un pudeles. Tajos taisīsim logus, lai putni varētu ielidot un graudus knābāt.

Skolotājs un bērni veido padevēju.

Fizminutka

Pedagogs: Tagad mēs spēlēsim. Jūs būsiet zvirbuļi, un es būšu jūsu zvirbuļu māte.

Zvirbuļu māte sauc savus bērnus

Ātri lidojiet pie manis

Mēs sākam šodien

Mēs mācāmies lidot

Pasteidzies un stāvi aplī

Sāksim

Staigājot pa apli - bērni "plivināt spārnus", mamma rāda kustību un attālinās. Kamēr mamma skatās, bērni iet pa apli. Mamma aizmiga un zvirbuļi izklīda uz visām pusēm. Mamma pamostas:

Čik čivināt, kāds troksnis, kāds kliedziens

Ātri ieejiet lokā

Un iemācieties lidot no jauna

Bērni stāv aplī, un spēle tiek atkārtota. Tad mamma atkal uzsprāgst:

Aizmidzis uz minūti

Zvirbuļi sanāca riktīgi nerātni

No šī brīža es jūs stingri uzraudzīšu

Lai jums izaug paklausīgi zvirbuļi

Pedagogs: Tātad mūsu barotavas ir gatavas. Tagad iebērsim tur graudus. Kuras? Lieli un mazi. Tagad barotavu vajadzēs piekārt kokā, lai putni varētu garšīgas pusdienas.

Publikācijas par šo tēmu:

Atnākošais ziemas aukstums ne tikai priecē bērnus ar sniegu un pieaugušos ar svētku noskaņu, bet arī apgrūtina dzīvi tiem putniem, kuri...

Mērķis: vides kultūras veidošana; gādīgas attieksmes un mīlestības pret dabu veicināšana. Mērķi: - Precizēt un paplašināt zināšanas par ziemotājiem.

Mūsu bērnudārzā “Kaļinka” Himku pilsētas rajonā līdzās tradicionālajām saskarsmes formām ar vecākiem (sapulces, sarunas,...

Lai kur putni dzīvotu: mežos un dārzos, pļavās un laukos, pie ūdens - viņu apbrīnojamās balsis ir dzirdamas visur. Bet kad pienāk ziema...

Darbam mums nepieciešams: 1 iepakojums jebkuras sulas, zīmulis, līmes kociņš, krāsains papīrs, krāsains kartons, papīra nazis un protams.

Tā vasara ir paskrējusi vēja spārniem, priecājoties par “Indijas vasaras” spilgtajām krāsām, ir pienācis laiks vēls rudens. Saule parādās reti, ir auksts.