Planirajte sažetak izravnih obrazovnih aktivnosti u drugoj mlađoj skupini. Dramatizacija bajke "Kolobok"

Dramatizacija bajke "Kolobok", učitelj Akopyan M.A.

U mlađa grupa.

Cilj: upoznavanje djece s kazališnom umjetnošću kroz zajedničke kazališne aktivnosti.

Ciljevi: naučiti utjeloviti ideju u ulogu, pravodobno odgovoriti na znak i ući u ulogu; razvijati sposobnost izražajnog igranja uloge i razvijati sposobnost improvizacije.

Metode i tehnike:

Razgovor s djecom i roditeljima. Priprema i postavljanje pozornice. Kazališna adaptacija bajke. Rad na vokabularu na formiranju ispravne dikcije u izgovoru fraza: "rumena strana", "upravo odlazim", "stavite u staju, stružite na dno bačve".

Faze implementacije:

1.Rad s djecom: čitanje bajke “Kolobok”, prepričavanje bajke, izmišljanje novog završetka bajke, stolno kazalište, igranje epizoda bajke “Kolobok”

Rad s roditeljima: Razgovor za određivanje uloga roditelja, traženje kostima za bajku zajedno s učiteljem.

2. Kreativna i istraživačka faza

(izravno obrazovne aktivnosti)

Suradnja s djecom o sastavljanju završetka bajke "Kolobok" (komunikacija)

Podjela uloga i probe

Izigravanje raznim situacijama

3. Učinkovita i praktična faza

Inscenacija.

Tekst dramatizacije

(tu su kuća, drveće, božićna drvca, djed i baka, zec, vuk, medvjed, lepinja i lisica).

Iza vrata izlazi dijete obučeno u djeda, s košarom u rukama, au njoj ništa.

Voditelj (učitelj): Jednom davno živjeli su djed i žena. Jednom davno djed kaže ženi

Djed (dijete): Hej bako, hoću nešto da jedem, išao sam kroz šumu i nisam dobio ništa, ispeci mi kolobok.

Baka (djevojka) gleda iz kuće: nema brašna za pečenje.

Djed: Bako, ne budi lijena, hajde, samo naprijed, obilježi dno štale, ostrugaj možda i naberi šaku brašna.

Voditelj (učitelj): Baki ništa nije ostalo, pa je učinila samo to: pomela štalu, ostrugala dno stabla, nabrala šaku brašna, zamijesila tijesto i ispekla lepinju i stavila je na prozor za hlađenje.

Kolobok je ležao i ležao, ustao i potrčao.

Kolobok: Skoro su ga osušili u pećnici,

I sad smo odlučili da ga pojedemo,

Ne mogu više ovako

Pobjeći ću od kuće.

I lepinja se otkotrljala.

Onda su djed i baka izašli i pogledali, ali nije bilo koloboka.

Baka (djevojčica): Deda, vidi, pobjegao je!

Nije se ni pozdravio s nama!

Djed (dječak): To si ti - čekaj i čekaj, sjedi i sjedi (Djed je mahnuo rukom i ušao u kuću, a baka za njim).

Lepinja se kotrlja i pjeva pjesmu:

Ja sam punđa, punđa

Preletio preko staje,

Zagrebao dno bačve

Ostavio sam baku

Ostavio sam djeda.

Lepinja se otkotrlja i zec je dočeka.

Zec (dijete): Kolobok, Kolobok, pojest ću te.

Kolobok (dijete): Nemoj me jesti, Hare, ali slušaj moju pjesmu

Ja sam lepinja, punđa,

Preletio preko staje,

Ogrebao dno bačve,

Ostavio sam djeda

Ostavio sam baku

A i tebe ću ostaviti, zeče.

Lepinja je zapjevala i otkotrljala se dalje.

Lepinja se otkotrlja i Vuk je dočeka.

Vuk (dijete u maski vuka): Kolobok, Kolobok, pojest ću te.

Kolobok: Nemoj me jesti, Vuk, ali slušaj moju pjesmu

Ja sam lepinja, punđa,

Preletio preko staje,

Ogrebao dno bačve,

Ostavio sam djeda

Ostavio sam baku

A i tebe ću ostaviti, vuče

Lepinja se otkotrlja i sretne je medvjed.

Medo (dijete u maski medvjeda): Kolobok, Kolobok, pojest ću te.

Kolobok: Nemoj me jesti, medo, ali slušaj moju pjesmu

Ja sam lepinja, punđa,

Preletio preko staje,

Ogrebao dno bačve,

Ostavio sam djeda

Ostavio sam baku

A i tebe ću ostaviti, medo.

Lepinja je zapjevala i otkotrljala se dalje

Lepinja se kotrljala i lisica je prišla njoj. Vidjela je lepinju i oduševila se.

Lisica (djevojka u maski lisice): Kako rumeno, kako žuto, kako je ukusno (gladi se po trbuhu).

Kolobok by Svidjelo mi se što ga je lisica pohvalila i zapjevala pjesmu:

Ja sam lepinja, punđa,

Preletio preko staje,

Ogrebao dno bačve,

Ostavio sam djeda

Ostavio sam baku

Ostavio sam zeca

Ostavio sam vuka

Ostavio medvjeda

A i tebe ću ostaviti, lisice.

Ali lisica je bila lukava i kaže lepinji.

Lisica: Ja sam stara i gluha, priđi mi bliže i pjevaj opet svoju pjesmu.

Voditelj (učitelj): Ali lepinja se pokazala još lukavijom, rekao je lisici.

Kolobok: zatvori oči, lisice, i doći ću k tebi.

Lisica je upravo to učinila, zatvorila je oči, ali punđe nije bilo i hajde da pobjegnemo. Lisica je otvorila oči, ali punđe nije bilo.

Tu bajka završava.


Dramatizacija bajke "Kolobok" 2 mlađa skupina br. 2 Cilj: naučiti djecu ispričati i glumiti bajku.
Ciljevi: razviti kod djece želju i sposobnost ponavljanja riječi i izraza iz teksta, njegovati interes i ljubav prema bajkama.
Pjesma "Kolobok" Stihovi Tatjane Morozove
Uz stazu, uz stazu,
Među borovima – skok i skok
Vrlo zabavno, razigrano
Lepinja se zakotrljala.
Ostavio je baku
I ostavio je djeda
Otkotrljao se, izgubio
Nestašna punđa!
Refren:
Skok-skok, lepinjice!
Ukusno, rumeno:
Izgleda kao pita

Sreo je medvjeda
Na stazi u šumi.
Medo je bio jako ljut
Zgazio je svoju veliku šapu!
Ostavio je baku
I ostavio je djeda
Otkotrljao se, izgubio
Nestašna punđa!
Refren:
Skok-skok, lepinjice!
Ukusno, rumeno:
Izgleda kao pita
Sa sitnim grožđicama (2 puta)
Voditelj: Bez ideje, bez zapleta, nema bajke.
Tražio sam po cijeloj zemlji, ali nisam mogao pronaći ideju.
Onda je doletjela sinica i pružila mi kovertu.
U njemu je napomena: "Bajka dolazi."
Otvaram vrata i otvaram prozore. (Ekran se otvara)
Pa, sad ću shvatiti ideju.
Odjednom se prema meni otkotrljala okrugla, bujna, slatka,
Vičem: “Čekaj! kamo ideš Kakva je ovo strašna zvijer?
Pao si s neba? Za što? Što je cilj?
Okrenuo se prema meni i odgovorio:
Kolobok: Ja sam veseli Kolobok, imam rumenu stranu.
Voditelj: Ni prijetnja ni naklonost ne mogu se nositi s njim.
Odakle ste?
Kolobok: Iz bajke! Vrijeme je za početak!
Voditelj:
Živjeli su starac i starica.
djed. Bako, ispeci nam lepinju.
Baka. Ali nemamo brašna.
djed. Označite štalu, ostružite dno stabla i skupite brašno za lepinju.
Odgajateljica. To je baba i učinila, pomela štalu metlom, ostrugala dno stabla i zagrabila dvije šake brašna. Ispekla sam lepinju i stavila je na prozor da se ohladi. Lepinja je ležala, dosadilo mu, skočio je s prozora na travu i otkotrljao se u šumu. Lepinja se kotrlja, a u susret joj zeko (dijete u maski zeca skače prema lepinji).
Zec. Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me jesti, pjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
I ostavit ću te!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje putem, samo je zec vidio. Kotrlja se lepinja, kotrlja, pa prema njemu sivi vuk(dijete u maski vuka). Kolobok, Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me jesti, siva, pjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
Ostavio sam zeca
I ostavit ću te, vuče!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je vuk vidio. Kotrlja se lepinja, kotrlja se, a prema njoj ide medo (dijete u maski medvjeda). Kolobok, Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me pojesti! otpjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
Ostavio sam zeca
Ostavio sam vuka
A ostavljam i tebe, medo!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je medvjed to vidio. Lepinja se kotrlja i kotrlja, a prema njoj lisica (dijete u maski lisice). Kolobok, Kolobok! Igraj se sa mnom sat vremena, pjevaj mi pjesmu, lepinjice!
Voditelj: Lepinja se dugo kotrljala i malo se umorila. Pjevao je dugu pjesmu. Pjevao je kako se rodio, kako je od brašna ukalupljen. Pjevao je o starom djedu – dok je lisica slušala. Pjevao je o svojoj staroj baki – visoko je digla uši. Pjevao je o zecu i vuku, o medvjedu i božićnim drvcima, o gljivama i panjevima, o cvijeću i humcima. Počeo je pjevati o vremenu - lisičji nos bio je umoran. Počeo je pjevati lisici o oblacima - lisice su ruke bile umorne. Lisice su noge umorne….. životinje su čule pjesmu (pojavljuju se sve životinje i djeca)
Počeli su pjevati uz pjesmu, počeli dozivati ​​baku i djeda (pojavljuju se baka i djed).
Dotrčali su baka i djed i ugledali malu lepinju. Izgrlili su se, izljubili, a potom ga odveli kući.
kolobok:
Dođite nam se pridružite!
Baka:
Počastit ću te pitom
djed:
Pjevat ćemo pjesmu s tobom.
Pjesma
Prešao kilometre cesta bez umora
Vesela punđa pjeva pjesmu
Ostavio sam djeda, ostavio sam baku
Ostavio sam baku i djeda.
A iza šume, preko rijeke, sretoh te na rubu šume
Patrikejevna lisica, pjevao joj je pjesmice


Lisica mu kaže: Ah, postala sam slaba,
Sjedni bliže na prste, pjevaj, sve iznova!
Kako je ostavio djeda, kako je ostavio baku
Kao da sam napustio baku i djeda.
Ne lukavi sa mnom, lisice, i ne gledaj mi oči!
Prije nego što krenem na put, pročitala sam sve bajke!
I ostavio je djeda, i ostavio je baku
I ostavio je baku i djeda.


Priložene datoteke


Dramatizacija bajke "Kolobok" 2 mlađa skupina br. 2 Cilj: naučiti djecu ispričati i glumiti bajku.
Ciljevi: razviti kod djece želju i sposobnost ponavljanja riječi i izraza iz teksta, njegovati interes i ljubav prema bajkama.
Pjesma "Kolobok" Stihovi Tatjane Morozove
Uz stazu, uz stazu,
Među borovima – skok i skok
Vrlo zabavno, razigrano
Lepinja se zakotrljala.
Ostavio je baku
I ostavio je djeda
Otkotrljao se, izgubio
Nestašna punđa!
Refren:
Skok-skok, lepinjice!
Ukusno, rumeno:
Izgleda kao pita

Sreo je medvjeda
Na stazi u šumi.
Medo je bio jako ljut
Zgazio je svoju veliku šapu!
Ostavio je baku
I ostavio je djeda
Otkotrljao se, izgubio
Nestašna punđa!
Refren:
Skok-skok, lepinjice!
Ukusno, rumeno:
Izgleda kao pita
Sa sitnim grožđicama (2 puta)
Voditelj: Bez ideje, bez zapleta, nema bajke.
Tražio sam po cijeloj zemlji, ali nisam mogao pronaći ideju.
Onda je doletjela sinica i pružila mi kovertu.
U njemu je napomena: "Bajka dolazi."
Otvaram vrata i otvaram prozore. (Ekran se otvara)
Pa, sad ću shvatiti ideju.
Odjednom se prema meni otkotrljala okrugla, bujna, slatka,
Vičem: “Čekaj! kamo ideš Kakva je ovo strašna zvijer?
Pao si s neba? Za što? Što je cilj?
Okrenuo se prema meni i odgovorio:
Kolobok: Ja sam veseli Kolobok, imam rumenu stranu.
Voditelj: Ni prijetnja ni naklonost ne mogu se nositi s njim.
Odakle ste?
Kolobok: Iz bajke! Vrijeme je za početak!
Voditelj:
Živjeli su starac i starica.
djed. Bako, ispeci nam lepinju.
Baka. Ali nemamo brašna.
djed. Označite štalu, ostružite dno stabla i skupite brašno za lepinju.
Odgajateljica. To je baba i učinila, pomela štalu metlom, ostrugala dno stabla i zagrabila dvije šake brašna. Ispekla sam lepinju i stavila je na prozor da se ohladi. Lepinja je ležala, dosadilo mu, skočio je s prozora na travu i otkotrljao se u šumu. Lepinja se kotrlja, a u susret joj zeko (dijete u maski zeca skače prema lepinji).
Zec. Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me jesti, pjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
I ostavit ću te!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje putem, samo je zec vidio. Kotrlja se lepinja i kotrlja, a prema njoj sivi vuk (dijete u maski vuka). Kolobok, Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me jesti, siva, pjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
Ostavio sam zeca
I ostavit ću te, vuče!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je vuk vidio. Kotrlja se lepinja, kotrlja se, a prema njoj ide medo (dijete u maski medvjeda). Kolobok, Kolobok, pojest ću te!
Kolobok. Nemoj me pojesti! otpjevat ću ti pjesmu:
Ja sam punđa, punđa
Preletio preko staje,
Zagrebao dno bačve.
Ostavio sam baku
Ostavio sam djeda
Ostavio sam zeca
Ostavio sam vuka
A ostavljam i tebe, medo!
Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je medvjed to vidio. Lepinja se kotrlja i kotrlja, a prema njoj lisica (dijete u maski lisice). Kolobok, Kolobok! Igraj se sa mnom sat vremena, pjevaj mi pjesmu, lepinjice!
Voditelj: Lepinja se dugo kotrljala i malo se umorila. Pjevao je dugu pjesmu. Pjevao je kako se rodio, kako je od brašna ukalupljen. Pjevao je o starom djedu – dok je lisica slušala. Pjevao je o svojoj staroj baki – visoko je digla uši. Pjevao je o zecu i vuku, o medvjedu i božićnim drvcima, o gljivama i panjevima, o cvijeću i humcima. Počeo je pjevati o vremenu - lisičji nos bio je umoran. Počeo je pjevati lisici o oblacima - lisice su ruke bile umorne. Lisice su noge umorne….. životinje su čule pjesmu (pojavljuju se sve životinje i djeca)
Počeli su pjevati uz pjesmu, počeli dozivati ​​baku i djeda (pojavljuju se baka i djed).
Dotrčali su baka i djed i ugledali malu lepinju. Izgrlili su se, izljubili, a potom ga odveli kući.
kolobok:
Dođite nam se pridružite!
Baka:
Počastit ću te pitom
djed:
Pjevat ćemo pjesmu s tobom.
Pjesma
Prešao kilometre cesta bez umora
Vesela punđa pjeva pjesmu
Ostavio sam djeda, ostavio sam baku
Ostavio sam baku i djeda.
A iza šume, preko rijeke, sretoh te na rubu šume
Patrikejevna lisica, pjevao joj je pjesmice


Lisica mu kaže: Ah, postala sam slaba,
Sjedni bliže na prste, pjevaj, sve iznova!
Kako je ostavio djeda, kako je ostavio baku
Kao da sam napustio baku i djeda.
Ne lukavi sa mnom, lisice, i ne gledaj mi oči!
Prije nego što krenem na put, pročitala sam sve bajke!
I ostavio je djeda, i ostavio je baku
I ostavio je baku i djeda.


Priložene datoteke

Integracija obrazovna područja : "Razvoj govora", "Umjetnički i estetski razvoj", " Kognitivni razvoj“, „Socijalni i komunikacijski razvoj”, „Tjelesni razvoj”.

Obrazovno područje "Razvoj govora"

1. Proširite dječje razumijevanje ruskih narodnih priča.

2. Nastaviti s upoznavanjem kulture knjige, dječje književnosti, slušanjem s razumijevanjem tekstova različitih žanrova dječje književnosti (bajke).

3. Razvijati koherentan, gramatički ispravan dijaloški i monološki govor.

Obrazovno područje "Umjetnički i estetski razvoj"

1. Razviti sposobnost emocionalnog percipiranja glazbe.

2. Razvijati dječju sposobnost suosjećanja s likovima umjetničkih djela.

Obrazovno područje "Socijalni i komunikacijski razvoj"

1. Razvijajte djetetovu sposobnost komunikacije i interakcije s odraslima i vršnjacima.

2. Poboljšati sposobnost djece da govore i djeluju u ime prihvaćene uloge, uspostavljaju semantičke veze među likovima, usredotočujući se na geste, izraze lica, pokrete glave, udova i torza.

Obrazovno područje "Kognitivni razvoj"

1. Formirati dječje primarne ideje o likovima bajke.

2. Nastavite razvijati maštu i kreativnost kod djece.

Obrazovno područje "Tjelesni razvoj"

1. Razvijati i obogaćivati ​​motoričko iskustvo djece

2. Poticati samostalnost i kreativnost pri izvođenju vježbi.

Metode i tehnike:

Praktično:(vježbe imitacije dočaravanja karaktera likova u bajci, dramatizacija bajke).

Vizualno:(gledanje ploče s bajkama, ilustracije knjige, slušanje glazbe).

Verbalno:(objašnjenje, razgovor, pitanja).

Igre:(stvaranje situacije igre, modeliranje igre ploče s bajkama).

Materijal i oprema: ilustracije za bajku, šeširi koji prikazuju junake bajke, MP 3 player s diskom sa snimkama ruskih narodnih melodija i pjesama, male kartice sa slikama koloboka, igračka kolobok, čarobni kišobran, škrinja.

Pripremni radovi: izrada razglednica sa slikom koloboka, panela. Izbor glazbe, maske likova iz bajke, izrada čarobnog kišobrana.

Oblici organiziranja zajedničkih aktivnosti

Vrste dječjih aktivnosti

(uzimamo vrste iz Saveznih državnih obrazovnih standarda obrazovanja)

Oblici i metode organiziranja zajedničkih aktivnosti
Igre Oblik: igra dramatizacije, igra vježba"Dlanovi"

Metode: igrovne, vizualne.

Komunikativan Oblik: dramatizacija bajke "Kolobok".

Metoda: praktična, verbalna, vizualna.

Kognitivni i istraživački Oblik: razgovor prema sadržaju bajke

Metode: verbalne, vizualne.

Percepcija fikcija i folklora Oblik: Rasprava na temelju bajke

metoda: razgovor.

Izgradnja Oblik: Dizajn papira

Metoda: praktična.

Glazbene aktivnosti Oblici: slušanje, pjevanje,

pokreti uz glazbu, glazbena pratnja.

Metode: verbalne, praktične, vizualne.

Motorna aktivnost Oblik: vježbe kretanja

Metode: praktične, verbalne, vizualne.

Logike obrazovne aktivnosti

Aktivnosti nastavnika Aktivnosti učenika Očekivani rezultati
1 Pozdrav momci. Dječji odgovori na pozdrave. Djeca će naučiti pozdravljati.
2 Ljudi, volite li bajke?

Koje bajke znaš?

Djeca razmišljaju, prisjećaju se bajki i odgovaraju na pitanje. Poznate bajke nazivaju: "Repa",

"Teremok", "Piletina Ryaba".

3 Želite li ući u bajku? Donijela sam čarobni kišobran sa sobom, pomoći će nam da se odvezemo u bajku. Brzo ustani ispod kišobrana. Dječji odgovori.

Gledaju u kišobran i izražavaju iznenađenje.

Djeca će pokazati pozitivnu emocionalnu reakciju kao odgovor.
4 Kišobran, kišobran, pomozi nam da nas odvede u bajku.

(glazbena pratnja), kišobran se zatvara

Stoje ispod suncobrana, slušaju glazbu. Pojavit će se interes i emocionalna percepcija glazbe i razviti će se kreativna mašta.
5 Kakva bajka nije jasna?

Ja ću vam pomoći

Ispričat ću ti bajku.

Evo čarobne škrinje

On je prijatelj svim momcima.

Svi jako želimo

Vidi što je tamo.

Učiteljica poziva dijete da pogleda u škrinju i izvadi igračku. Tko su ovi momci?

Prikladno

Pregledaju škrinju, otvore je i pogledaju unutra.

Djeca otvaraju škrinju i pokazuju iznenađenje i oduševljenje. Vide punđu. I dobiju junaka bajke - Koloboka.

Oni će točno odgovoriti na pitanja.
6 Učitelj daje potvrdan odgovor: točno, Kolobok. Postavlja pitanja: Kakav je on? Iz koje bajke? Promatrajte postupke učitelja.

Dječji odgovori.

Dječji rječnik će se razvijati i obogaćivati ​​(rumen, okrugao, veseo).
7 A u škrinji je još nešto. Učitelj stvara intrigu. tko je ovo

Kakav si ti super momak, prepoznao si sve junake bajke.

Djeca vade maske junaka bajke "Kolobok".

S obzirom na maske. Odgovorite na pitanja.

Znanje o junacima bajke će se konsolidirati i zvat će se (djed, baka, zeko, vrh, medvjed, lisica). Aktivira se dječji vokabular (lukava varalica, vrh - siva bačva, zeko - bjegunac, itd.)
9 Učiteljica poziva djecu da igraju bajku i odaberu šešire i maske heroja.) Odaberite lik iz bajke i odgovarajuću masku za kapu. Pokazat će želju za samostalnim odabirom atributa za igraće aktivnosti.
10 Učitelj se ponaša kao pripovjedač Dramatizacija bajke "Kolobok" od strane djece. Naučit će izrazima lica, držanjem, gestama i pokretima dočarati osnovne emocije junaka bajke. Formirat će se sposobnost govora i djelovanja u ime prihvaćene uloge.
11 Dečki, jeste li uživali igrajući bajku?

Djeca stoje u širokom krugu. Nastavnik provodi analizu.

Dječji odgovori. Djeca sudjeluju u analizi. Uspostavit će se kontakt između djece i odraslih.
12 Učitelj predlaže sastavljanje izrezane slike na temelju bajke "Kolobok". Gledaju pojedine dijelove slike i pokušavaju ih sastaviti.

Djeca se dive svom radu i dijele svoje dojmove o sastavljenoj ploči.

Djeca će razvijati mišljenje, maštu i kreativnu aktivnost.
13 Učitelj daje djeci suvenire i poziva svako dijete da izabere kolobok koji im se sviđa. (Kolobki emotikoni). Djeca gledaju emotikone koloboka. Oni biraju. Javit će se emocionalna osjetljivost, radost i pozitivan stav.
Dramatizacija bajke "Kolobok" 2 mlađa skupina br. 2

Cilj: učiti djecu pričati i glumiti bajku.

Zadaci: formirati kod djece želju i sposobnost ponavljanja riječi i izraza iz teksta, njegovati interes i ljubav prema bajkama.

Pjesma "Kolobok" Stihovi Tatjane Morozove

Uz stazu, uz stazu,

Među borovima – skok i skok

Vrlo zabavno, razigrano

Lepinja se zakotrljala.

Ostavio je baku

I ostavio je djeda

Otkotrljao se, izgubio

Nestašna punđa!

Refren:

Skok-skok, lepinjice!

Ukusno, rumeno:

Izgleda kao pita

Sreo je medvjeda

Na stazi u šumi.

Medo je bio jako ljut

Zgazio je svoju veliku šapu!

Ostavio je baku

I ostavio je djeda

Otkotrljao se, izgubio

Nestašna punđa!

Refren:

Skok-skok, lepinjice!

Ukusno, rumeno:

Izgleda kao pita

Sa sitnim grožđicama (2 puta)

Vodeći: Bez ideje, bez zapleta, neće biti ni bajke.

Tražio sam po cijeloj zemlji, ali nisam mogao pronaći ideju.

Onda je doletjela sinica i pružila mi kovertu.

U njemu je napomena: "Bajka dolazi."

Otvaram vrata i otvaram prozore. (Ekran se otvara)

Pa, sad ću shvatiti ideju.

Odjednom se prema meni otkotrljala okrugla, bujna, slatka,

Vičem: “Čekaj! kamo ideš Kakva je ovo strašna zvijer?

Pao si s neba? Za što? Što je cilj?

Okrenuo se prema meni i odgovorio:

kolobok: Ja sam veseli Kolobok, imam rumenu stranu.

Vodeći: Ni prijetnja ni naklonost ne mogu se nositi s njim.

Odakle ste?

kolobok: Iz bajke! Vrijeme je za početak!

Voditelj:

Živjeli su starac i starica.

djed. Bako, ispeci nam lepinju.

Baka. Ali nemamo brašna.

djed. Označite štalu, ostružite dno stabla i skupite brašno za lepinju.

Odgajateljica. To je baba i učinila, pomela štalu metlom, ostrugala dno stabla i zagrabila dvije šake brašna. Ispekla sam lepinju i stavila je na prozor da se ohladi. Lepinja je ležala, dosadilo mu, skočio je s prozora na travu i otkotrljao se u šumu. Lepinja se kotrlja, a u susret joj zeko (dijete u maski zeca skače prema lepinji).

Zec. Kolobok, pojest ću te!

Kolobok. Nemoj me jesti, pjevat ću ti pjesmu:

Ja sam punđa, punđa

Preletio preko staje,

Zagrebao dno bačve.

Ostavio sam baku

Ostavio sam djeda

I ostavit ću te!

Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje putem, samo je zec vidio. Kotrlja se lepinja i kotrlja, a prema njoj sivi vuk (dijete u maski vuka).

Vuk

Kolobok. Nemoj me jesti, siva, pjevat ću ti pjesmu:

Ja sam punđa, punđa

Preletio preko staje,

Zagrebao dno bačve.

Ostavio sam baku

Ostavio sam djeda

Ostavio sam zeca

I ostavit ću te, vuče!

Odgojiteljica . A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je vuk vidio. Lepinja se kotrlja i kotrlja, a prema njoj dolazi medo (dijete u maski medvjeda).

Medvjed . Kolobok, Kolobok, pojest ću te!

Kolobok . Nemoj me pojesti! otpjevat ću ti pjesmu:

Ja sam punđa, punđa

Preletio preko staje,

Zagrebao dno bačve.

Ostavio sam baku

Ostavio sam djeda

Ostavio sam zeca

Ostavio sam vuka

A ostavljam i tebe, medo!

Odgajateljica. A lepinja se otkotrljala dalje po cesti, samo je medo vidio. Lepinja se kotrlja i kotrlja, a sretne je lisica (dijete u maski lisice).

Lisica. Kolobok, Kolobok! Igraj se sa mnom sat vremena, pjevaj mi pjesmu, lepinjice!

Voditelj:

Lepinja se dugo motala i malo se umorila. Pjevao je dugu pjesmu. Pjevao je kako se rodio, kako je od brašna ukalupljen. Pjevao je o starom djedu – dok je lisica slušala. Pjevao je o svojoj staroj baki – visoko je digla uši. Pjevao je o zecu i vuku, o medvjedu i božićnim drvcima, o gljivama i panjevima, o cvijeću i humcima. Počeo je pjevati o vremenu - lisičji nos bio je umoran. Počeo je pjevati lisici o oblacima - lisice su ruke bile umorne. Lisice su noge umorne….. životinje su čule pjesmu (pojavljuju se sve životinje i djeca)

Počeli su pjevati uz pjesmu, počeli dozivati ​​baku i djeda (pojavljuju se baka i djed).

Dotrčali su baka i djed i ugledali malu lepinju. Izgrlili su se, izljubili, a potom ga odveli kući.

kolobok:

Dođite nam se pridružite!

Baka:

Počastit ću te pitom

djed:

Pjevat ćemo pjesmu s tobom.

Pjesma

Prešao kilometre cesta bez umora

Vesela punđa pjeva pjesmu

Ostavio sam djeda, ostavio sam baku

Ostavio sam baku i djeda.

A iza šume, preko rijeke, sretoh te na rubu šume

Patrikejevna lisica, pjevao joj je pjesmice

Lisica mu kaže: Ah, postala sam slaba,

Sjedni bliže na prste, pjevaj, sve iznova!

Kako je ostavio djeda, kako je ostavio baku

Kao da sam napustio baku i djeda.

Ne lukavi sa mnom, lisice, i ne gledaj mi oči!

Prije nego što krenem na put, pročitala sam sve bajke!

I ostavio je djeda, i ostavio je baku

I ostavio je baku i djeda.